top of page

 

Mamy opracowanych kilka propozycji warsztatowych:

(warsztaty prowadzimy jedynie na prośbę instytucji, na umowę o dzieło lub zlecenie)

Komunikacja z elementami asertywności

w świetle przeżywanych uczuć i emocji

Komunikacja, konflikt i przebaczenie

Miłość czy litość?

(Jak oprzeć swoje związki na skale, aby były trwałe?)

Śmierć oswojona

(W jaki sposób życie może się udać, jeśli pewna jest śmierć?)

j

Kryzys

(Jak radzić sobie z trudnościami w codzienności?)

Adam i Ewa (O kobiecości i męskości)

Warsztaty  stanowiły część programu badawczego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.

Krótki opis warsztatów:

         Komunikacja z elementami asertywności w świetle przeżywanych uczuć i emocji: jest to warsztat, w którym zostały uwzględnione nie tylko konkretne metody umożliwiające skuteczną komunikację, ale także  podłoże komunikacji jakim jest świat emocji, uczuć oraz myśli. W ramach komunikacji szczególnie dużo miejsca jest poświęcone asertywności czyli wyrażaniu siebie z pewnością w celu obrony własnych granic.  Treści warsztatów są ilustrowane fragmentami Ewangelii, gdyż traktujemy Jezusa jako najlepszego terapeutę wszech czasów

        Komunikacja, konflikt i przebaczenie: jest to warsztat, w trakcie którego przedstawiane są fundamentalne przyczyny konfliktów międzyludzkich tj. niskie poczucie wartości osób w konflikcie oraz utrata kontroli nad sytuacją. Przedstawiamy także proces konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz przebaczenia i pojednania. Na tych, jak i na każdych warsztatach, treści teoretyczne przeplecione są ćwiczeniami.

      Miłość czy litość?: w ramach tego warsztatu proponujemy  zatrzymanie się nad  koniecznością otrzymania i przyjęcia miłości bezwarunkowej, problemami wynikającymi z uzależnienia emocjonalnego oraz przyglądamy się rodzajom miłości znanym już od starożytności. Wszystkie warsztaty prowadzone są metodą interaktywną.

                Śmierć oswojona:  jest to spotkanie poświęcone "oswajaniu się"  z siostrą śmiercią. W jego trakcie przyglądamy się śmierci zarówno tej fizycznej jak i różnym wątkom obumierania w życiu codziennym, jednym słowem procesom żalu po stracie, fazom żałoby, a także sztuce dobrego umierania.

                  Kryzys: zagadnienia poruszane na tym warsztacie dotyczą przede wszystkim dynamiki sytuacji trudnych w życiu każdego człowieka. Zatrzymujemy się nad kryzysami rozwojowymi, duchowymi jak i losowymi. Czas warsztatu w dużej części przeznaczony jest na omówienie i praktykę technik umożliwiających konstruktywne przetrwanie kryzysu i "wyjście na prostą".

                               Adam i Ewa: warsztat ten poświęcony jest odkryciu własnego spojrzenia na swoją płciowość  oraz na płeć przeciwną, akceptacji tej pięknej sfery życia człowieka. W ramach spotkania prowadzone są ćwiczenia pozwalające na afirmację ciała oraz wykłady prowadzone metodą psychoaktywną przybliżające tematykę płciowości, a także oddziaływania umożliwiające pogłębienie identyfikacji z własną płcią biologiczną.

Inicjator warsztatów:  mgr Iwona Tabulska

Autorzy trzech pierwszych warsztatów:  dr Danuta Ługowska, dr Anna Kuk

Autorka warsztatu Śmierć oswojona, Kryzys, Adam i Ewa:  dr Danuta Ługowska

Realizacja warsztatów:  dr Danuta Ługowska, mgr Iwona Tabulska

bottom of page